Česká verze German version English version

Vyhledávání:

rozšířené

Košík: 0 položek za 0 Kč
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Stříbrná mince Víla Amálka - proof

Výrobce:Česká mincovna
Katalog. číslo:75144-711
Ročník:2015
Nominál:2 NZD
Ryzost stříbra:Ag 999/1000
Kov:stříbro
Hmotnost:31,1 g (1 oz)
Průměr:37 mm
Provedení:Proof
Náklad (ks):500
Balení:kapsle, etue, certifikát
Datum emise:03/2015
Cena:vyprodáno / sold
Hodnocení:
Večerníček slaví 50 let

Pohádky stimulují fantazii dětí a tříbí jejich smysl pro spravedlnost a krásu. Večerníček je jedinečný formát půvabných krátkých příběhů, bez kterých si své usínání nedokáží představit děti ani jejich rodiče již celé půlstoletí. Za tu dobu vzniklo mnoho půvabných seriálů, mezi nimiž má čestné místo křehká víla s dlouhými vlasy a pomněnkovým věnečkem. Ano, tušíte správně – řeč je o Amálce. Tato animovaná kráska letos slaví významné jubileum – na paloučku se totiž zrodila právě před čtyřiceti lety. Mezi gratulanty pochopitelně nemůže chybět Česká mincovna s originálním dárkem – stříbrnou mincí 2 NZD.

Oblíbený kreslený seriál měl premiéru roku 1975 a ihned si získal srdce dětských diváků. Amálka se narodila z mlhy, prohlédla se ve studánce, zjistila, jak je krásná, a vydala se vstříc nádherným dobrodružstvím, během nichž pomáhala kamarádům a těšila je svým tanečkem. Na svých cestách se setkává s beránkem Kudrnou, loupežníkem Vešmyškou, mužíkem Trnečkem, oříškovým panáčkem, vodníkem Kebulem, Kordulkou, Širokou bábou a dalšími, které tak dokonale vykreslil spisovatel Václav Čtvrtek.

Večerníčku bylo natočeno celkem třináct dílů a za jejich úspěchem stál zkušený tým. Režisér Václav Bedřich, jenž předtím vdechl život Makové panence, Maxipsu Fíkovi či Bobovi a Bobkovi, si práci na novém večerníčku skutečně užil. Vílu Amálku nejen režíroval, ale také sám nakreslil. Příběhy podkresluje znamenitá hudba Jiřího Kolafy a světem vílích kouzel nás svým nezaměnitelným hlasem provází Jiří Hrzán. Pro tehdy Československou televizi vyrobil Říkání o víle Amálce Krátký film, Studio bratři v triku.

Krásné zpracování mince z ryzího stříbra věnované víle Amálce pochází z dílny talentované medailérky Ireny Hradecké, DiS. Té se na reverzní straně podařilo zachytit roztomilou postavičku v celé její kráse. Reliéf je doplněn textem ŘÍKÁNÍ O VÍLE AMÁLCE. Averz je pak věnován atributům emitenta. Stříbrná Smart mince Víla Amálka 2 NZD otevírá atraktivní sběratelskou sérii, jež vzniká při příležitosti 50. narozenin Večerníčka. Je malým klenotem pro všechny sběratele, kteří ve svých kolekcích reflektují českou kulturu. Rozkošné medailérské dílko však může být také velkým pokladem ve sbírkách těch nejmenších numismatiků!

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel
  • E-MINCE.cz - Martin Wallek
    Osvoboditelů 5301, CZ-76001 Zlín
  • IČO: 46285164, DIČ: CZ7301274167
  • Tel.: +420-577 21 21 12
  • Fax: +420-577 69 66 30
  • E-mail: info@e-mince.cz
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.


© 2019 E-MINCE.cz - Martin Wallek . Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.