Česká verze German version English version

Vyhledávání:

rozšířené

Košík: 0 položek za 0 Kč

Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof číslováno

Výrobce:Česká mincovna
Katalog. číslo:CMZPSVZWMC
Ročník:2015
Ryzost zlata:Au 999,9/1000
Hmotnost:15,56 g (1/2 oz)
Průměr:28 mm
Autor:MgA. Martin Dašek
Provedení:Proof
Náklad (ks):100
Balení:luxusní etue, certifikát
Datum emise:11/2015
Cena:vyprodáno / sold
Hodnocení:

Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof

Historie české, potažmo československé pop-music se může pyšnit desítkami význačných jmen, která se vepsala do srdcí hudebních fanoušků. Někteří zpěváci a zpěvačky však svým mimořádným umem vynikají nad jiné, a patří tak bez nadsázky ke kulturnímu bohatství naší země. Řada z nich již bohužel nežije, ale jejich odkaz stále nesmrtelně zní z přehrávačů, rádií a televizorů. Mezi nimi i nádherný tenor, který svým temperamentem dokáže v mžiku zvýšit srdeční frekvenci – Waldemar Matuška. Právě jemu věnuje Česká mincovna vlastní číslovanou půluncovou medaili z ryzího zlata ve špičkové kvalitě proof.

Syn zpěvačky vídeňských operetních divadel, vyučený sklář s plícemi slabými pro sklářství, ale dost silnými pro celoživotní kariéru zpěváka a herce, držitel dvou Zlatých slavíků – to byl Waldemar Matuška. Mnoho jeho písní se stalo součástí zlatého fondu české populární hudby – kdo by neznal známé „Slavíky z Madridu“ nebo „Jó, třešně zrály“? Kromě sólových hitů nazpíval také množství duetů s Evou Pilarovou, Hanou Hegerovou a dalšími, často také spolupracoval se svým dlouholetým přítelem Karlem Gottem. S ním jej kromě přátelství pojila take vzájemná profesionální rivalita, jelikož u (zejména dámského) publika bodoval buď „Goťák“, nebo „Walda“. Nadhled, se kterým přistupoval k životu, vyjadřuje jeho slavná věta: „Všechno, co jsem se ve škole naučil, jsem v životě nikdy nepoužil.“

Výjimečnému člověku, jenž uměl svým hlasem skutečně chytit za srdce, patří nejnovější zlatá půluncová medaile v sérii Slavíci ve zlatě od České mincovny. Autorem mimořádné ražby – mistrovského portrétu Waldemara Matušky na averzu i nápadité koláže na reverzu medaile – je nadaný výtvarník MgA. Martin Dašek. Jestliže plánujete uložit své finance do atraktivního sběratelského unikátu, zlatá medaile Waldemar Matuška je správnou a originální volbou. Číslovaná emise je limitována pouhými sto kusy, rezervujte si svůj nový vzácný přírůstek včas!
(zdroj: Česká mincovna)

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel
  • E-MINCE.cz - Martin Wallek
    Osvoboditelů 5301, CZ-76001 Zlín
  • IČO: 46285164, DIČ: CZ7301274167
  • Tel.: +420-577 21 21 12
  • Fax: +420-577 69 66 30
  • E-mail: info@e-mince.cz
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.


© 2019 E-MINCE.cz - Martin Wallek . Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.