Česká verze German version English version

Vyhledávání:

rozšířené

Košík: 0 položek za 0 Kč

Zlatá medaile Dominik Hašek (1/2 oz) - proof

Výrobce:Česká mincovna
Katalog. číslo:CMZPDH
Ryzost zlata:Au 999,9/1000
Hmotnost:15,56 g (1/2 oz)
Průměr:28 mm
Autor:ak. soch. Jiří Dostál
Provedení:Proof
Náklad (ks):200
Balení:kapsle, etue, certifikát
Sazba DPH:21%
Datum emise:01/2015
Cena:
Hodnocení:

Zlatá půluncová medaile Dominik Hašek proof

Máme tu čest představit Vám pamětní medaili věnovanou našemu nejúspěšnějšímu hokejovému brankáři v dějinách – Dominiku Haškovi – která vychází u příležitosti jeho uvedení do Hokejové síně slávy v Torontu.

Budoucí "Dominátor" začal hrát hokej ve věku šesti let. Jeho nezpochybnitelný talent mu umožnil stát se mimo jiné nejmladším reprezentačním brankářem v historii Československa, několikanásobným mistrem republiky a vítězem Stanley Cupu a samozřejmě také olympijským medailistou! Přes nespočetná tuzemská i světová vítězství a ocenění se do povědomí celého národa zapsal právě svou vítěznou účastí v "Turnaji století" – olympijském hokejovém turnaji konaném v roce 1998 v japonském Naganu. Zlatá medaile znamenala náš historicky první olympijský titul v ledním hokeji a to navíc v době, kdy se turnaje účastnili nejlepší světoví hráči!

Medaile a Dominik Hašek k sobě zkrátka nerozlučně patří. Autorem jeho zlaté pamětní medaile je špičkový akademický sochař Jiří Dostál. Averz medaile věnoval portrétu brankáře, který je vyveden do těch nejmenších detailů, a datu vstupu prvního českého hokejisty do síně slávy HHOF. Na reverzu, který dokazuje hokejové nadání už v útlém věku, můžeme obdivovat brankářský postoj Dominika Haška na samém začátku i na vrcholu jeho kariéry.

Jedna z největších hvězd českého sportovního nebe si zaslouží obdiv, ať už jste nadšení numismatici nebo zapálení sportovní fanoušci, a zlatá pamětní medaile zaručí, že její záře nikdy nepohasne!

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel
  • E-MINCE.cz - Martin Wallek
    Osvoboditelů 5301, CZ-76001 Zlín
  • IČO: 46285164, DIČ: CZ7301274167
  • Tel.: +420-577 21 21 12
  • Fax: +420-577 69 66 30
  • E-mail: info@e-mince.cz
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.


© 2019 E-MINCE.cz - Martin Wallek . Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.