Česká verze German version English version

Vyhledávání:

rozšířené

Košík: 0 položek za 0 Kč
Zlatá čtvrtuncová mince České tenisové legendy - Petra Kvitová - proof
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
PŘIPRAVUJEME

Zlatá čtvrtuncová mince České tenisové legendy - Petra Kvitová - proof

Výrobce:Česká mincovna
Kód výrobce:75433-611
Katalog. číslo:75433-611
Ročník:2018
Nominál:25 WST
Ryzost zlata:Au 999,9/1000
Hmotnost:7,78 g
Průměr:22 mm
Provedení:Proof
Náklad (ks):200
Balení:kapsle, etue, certifikát
Datum emise:11/2018
Cena:
Hodnocení:
České tenisové legendy

Sběratelská minisérie zlatých mincí České mincovny s názvem České tenisové legendy se loučí. Pátá a poslední ražba je věnována dvojnásobné wimbledonské vítězce Petře Kvitové.

„Jako malá jsem tenis pinkala jen tak pro zábavu a nikdy bych si nepomyslela, že bych vůbec kdy mohla hrát grandslam. Myslím, že ani táta se mnou neměl velké ambice. Říkal si, že to buď půjde, nebo nepůjde,“ vzpomíná Petra Kvitová, která pod vedením svého otce začala hrát tenis v pouhých čtyřech letech. Profesionálkou světové úrovně se stala v šestnácti a záhy se zařadila mezi absolutní tenisovou špičku. Celý sportovní svět nadchla svým agresivním, útočným a riskantním pojetím hry s velmi dobrým podáním. Je známá pro své rychlé údery i servisy, které hraje levou rukou a které jí v letech 2011 a 2014 zajistily vítězství ve wimbledonské dvouhře. Tehdy se stala první tenistkou narozenou v 90. letech, která vyhrála turnaj velké čtyřky. To však není vše. Mezi dosavadní úspěchy Petry Kvitové ve dvouhře patří mimo jiné sedm titulů ITF, dvacet dva titulů WTA či bronzová medaile z olympijských her v Riu. A její kariéra ještě zdaleka nekončí…

Autorem závěrečné tenisové mince se stal akademický sochař Jiří Dostál, který má se sportovními tématy bohaté zkušenosti. Na reverzní straně zvěčnil vítězný moment Petry Kvitové, která drží wimbledonskou trofej – Venus Rosewater Dish. Opis předkládá anglický text „CZECH TENNIS LEGEND PETRA KVITOVA“ a výběr z jejích největších tenisových úspěchů. Sportovní mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního vydavatele, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto nese jeho nezbytné náležitosti – státní znak, jméno a profil královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet emise 2018. Kompozici doplňuje ještě nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Mince, která vychází v nákladu čítajícím pouhých 200 kusů, je doplněna česko-anglickým certifikátem pravosti, který popisuje vítěznou sportovní dráhu Petry Kvitové z pohledu jejího tenisové kolegy Jana Kodeše. Nezapomeňte, že kompletní pětici pamětních mincí si můžete uložit do dřevěné sběratelské etue.

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel
  • E-MINCE.cz - Martin Wallek
    Osvoboditelů 5301, CZ-76001 Zlín
  • IČO: 46285164, DIČ: CZ7301274167
  • Tel.: +420-577 21 21 12
  • Fax: +420-577 69 66 30
  • E-mail: info@e-mince.cz
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.


© 2019 E-MINCE.cz - Martin Wallek . Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.