Česká verze German version English version

Vyhledávání:

rozšířené

Košík: 0 položek za 0 Kč
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Stříbrná mince 50 let výročí Večerníčka - proof

Výrobce:Česká mincovna
Katalog. číslo:75101-711
Ročník:2015
Nominál:2 NZD
Ryzost stříbra:Ag 999/1000
Kov:stříbro
Hmotnost:31,1 g (1 oz)
Průměr:37 mm
Provedení:Proof
Náklad (ks):500
Balení:kapsle, etue, certifikát
Datum emise:11/2015
Cena:vyprodáno / sold
Hodnocení:
Večerníček slaví 50 let

Kdybyste se měli ponořit do vzpomínek a vyjmenovat věci, které jsou pro vás synonymem dětství, jsme si jisti, že by Večerníček byl mezi prvními z nich. Není divu – krátké seriály na dobrou noc neodmyslitelně patří ke koloritu rodinného života. Navíc jsou to jedinečné klenoty v pokladnici pořadů naší národní televize. Zaslouženě jim tedy náleží vlastní série stříbrných Smart mincí Večerníček slaví 50 let od České mincovny, v níž se skví ražby věnované nejkrásnějším animovaným pohádkám a nyní také nejnovější emise věnovaná hlavnímu hrdinovi dětského usínání – samotnému Večerníčkovi.

Televizní vysílání je v České republice o pouhých jedenáct let starší než samotný Večerníček – tento fenomén uchvátil nejen dospělé, ale rovněž děti. Zásluhu na tom lze přičíst také okatému nezbedovi v papírové čepici, který dětem vypráví pohádkové příběhy na dobrou noc a který jejich zásobu dodnes nevyčerpal – Večerníčkovi. Autorem kultovní znělky je režisér Václav Bedřich, výtvarníkem Radek Pilař a hudbu k ní složil Ladislav Simon. Hlas Večerníčkovi propůjčil šestiletý Michal Citavý.

Malé umělecké dílo ve formě stříbrné mince 2 NZD proof pochází z autorské dílny medailérky Ireny Hradecké, DiS. Ta pro reverz připravila krásně zpracovaný motiv roztomile se usmívajícího oslavence a doplnila ho nápisem nesoucím jeho slavné jméno. Averz je pak věnován atributům emitenta a označení nominální hodnoty 2 NZD. Půvabná ražba poslouží jako nádherný dárek pro všechny milovníky kouzelného světa pohádek a stejně tak bude slušet i vašim ušlechtilým numismatickým kolekcím. Rezervujte si svůj nejnovější přírůstek včas!

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel
  • E-MINCE.cz - Martin Wallek
    Osvoboditelů 5301, CZ-76001 Zlín
  • IČO: 46285164, DIČ: CZ7301274167
  • Tel.: +420-577 21 21 12
  • Fax: +420-577 69 66 30
  • E-mail: info@e-mince.cz
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.


© 2019 E-MINCE.cz - Martin Wallek . Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.